Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur. 15-tos dienos proga!
Prenumeruoti

FIBA Čempionų lygoje – Malagos „Unicaja“ triumfas

Ispaniškame Čempionų lygos finale Malagos „Unicaja“ krepšininkai 80:75 (16;10, 22:17, 24:29, 18:19) įveikė Tenerifės „Lenovo“ ir pirmą kartą per klubo istoriją laimėjo šį FIBA turnyrą.

„Unicaja“ krepšininkai puikų sezoną pažymėjo pirmuoju trofėjumi.

Ispanijos lygoje kartu su Eurolygos čempionu Madrido „Real“ šiuo metu pirmaujanti Malagos komanda atvyko kaip favoritė į FIBA Čempionų lygos finalo ketvertą Belgrade ir savo statusą pateisino.

Iki šiol sykį Ispanijos čempionato auksą, sykį Europos taurę, kartą R.Koračo taurę ir sykį Ispanijos taurę laimėjęs Malagos klubas pridėjo penktą rimtą trofėjų į klubo kolekciją.

Ibono Navarro treniruojama Andalūzijos ekipa iki pertraukos įgijo 11 taškų persvarą, kuri mačo pabaigoje aptirpo iki 3 taškų, bet likus 9 sek. Alberto Diazas baudų metimais užfiksavo galutinį rezultatą.

Dukart anksčiau FIBA Čempionų lygą laimėjusiai Tenerifės komandai šįsyk liko guostis antrąja vieta.

Daugiausiai taškų Malagos komandai pelnė Kendrickas Perry, per 19 min. surinkęs 17 taškų ir pripažintas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju.

Bosnis Nihadas Dedovičius pridėjo 14 taškų, Tysonas Carteris – 11.

Tik pusantros minutės žaidęs buvęs žalgirietis Augusto Lima irgi tapo Čempionų lygos nugalėtoju.

Tenerifės klubo gretose rezultatyviausiai žaidė Kyle'as Guy (18 taškų), Giorgi Šermadini (16) ir Marcelinho Huertas (14 taškų, 9 rez. perdavimai). Lietuvių kilmės amerikietis Timas Abromaitis pridėjo 5 taškus.

Trečią vietą turnyre užėmė dar viena Ispanijos komanda – Mursijos UCAM mažajame finale 87:84 palaužė Atėnų „Peristeri“.

Pusfinalyje „Unicaja“ įveikė Mursijos UCAM ekipą 80:74, o Tenerifės krepšininkai 97:93 nugalėjo Atėnų „Peristeri“, kuri po antrojo etapo vykusiose įkrintamosiose kovose eliminavo turnyre Vilniaus „Rytą“.

Vida Press nuotr./Malagos „Unicaja“ sirgaliai

„Peristeri“ treneris, graikų krepšinio legenda, Vassilis Spanoulis savaitgalį buvo paskelbtas geriausiu turnyro strategu.

„Lenovo“ komandos 40-metis įžaidėjas brazilas Marcelinho Huertas išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju.